Dlaczego warto uzupełnić diagnostykę rezonansem magnetycznym?

Praktyka pokazuje, że prawidłowa diagnostyka to jeden z najlepszych sposobów na uniknięcie negatywnych konsekwencji choroby oraz na stosunkowo szybkie wyleczenie. USG to jedna z najpopularniejszych metod diagnostycznych, ale dobrze współpracująca też z rezonansem magnetycznym. Dlaczego warto postawić na rezonans magnetyczny, gdzie się zgłosić na takie specjalistyczne badanie, czy faktycznie pomaga i czy pacjent może postarać się o refundację? Poniżej kilka praktycznych wskazówek dla zainteresowanych pacjentów.

Przy jakich schorzeniach wykorzystuje się rezonans magnetyczny i co można powiedzieć o skuteczności metody diagnostycznej?

Przede wszystkim rezonans magnetyczny (NFZ) to metoda diagnostyczna wykorzystywana w ocenie kręgosłupa, głowy ze szczególnym uwzględnieniem funkcji mózgu, prostaty oraz jamy brzusznej. To zatem bardzo kompleksowe badanie podające właściwie automatycznie niezwykle precyzyjny obraz. Im trafniejsze postawienie diagnozy, tym większa szansa na pełny powrót do formy fizycznej przez pacjenta. Rezonans mózgu nie wpływa negatywnie na funkcjonowanie tkanek i generalnie organizmu, dlatego to diagnostyka niezwykle bezpieczna i jednocześnie precyzyjna. Nie pozostawia skutków ubocznych. Bardzo często pomaga pacjentom onkologicznym, u których występują trudności w lokalizacji rozchodzącego się po całym organizmie schorzenia. Im bardziej rozległe choroby oraz obrażenia ciała, tym bardziej przyda się rezonans magnetyczny prywatnie.

Gdzie najlepiej zgłosić się na badanie i czy to opłacalne?

Oczywiście rezonans magnetyczny kręgosłupa to raczej droga diagnostyka, ale okazuje się skuteczna jednorazowa i w dalszym planowaniu terapii, nawet bardzo zaawansowanej. Rezonans podlega finansowaniu przez NFZ, ale znacznie lepsze rozwiązanie to umówienie się na prywatne konsultacje w bardzo wyspecjalizowanej, nowoczesnej klinice. Jeżeli zastosujesz się do wskazówek i wybierzesz na pierwszym miejscu profesjonalną diagnostykę masz znacznie większe szanse na pełne wyzdrowienie. A to inwestycja warta wszystkich pieniędzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *