Jakie regały do magazynu wybrać? Na co zwróci szczególną uwagę?

Aranżacja przestrzeni magazynowej to poważne przedsięwzięcie, do którego trzeba podejść z odpowiednim planem i przygotowaniem. W przeciwnym wypadku łatwo bowiem o popełnienie błędów, które skutkować będą mniejszą efektywnością realizowanych zadań.

Wpływ na to mają przede wszystkim dobrane meble, które koniecznie muszą spełniać szereg niezwykle istotnych kryteriów. Spośród nich należy wymienić między innymi wytrzymałość mechaniczną, odpowiednią nośność i, co oczywiste, odporność na wpływ różnego rodzaju czynników zewnętrznych.

Zdecydowanie najważniejszymi konstrukcjami będą tu więc regały, które powinny pomieścić wszystkie przechowywane towary. Warto nadmienić, że powinny być one dobierane na nieco innych zasadach niż regały ekspozycyjne, które znaleźć można chociażby w sklepach. Nie jest tu ważna bowiem maksymalna widoczność produktu, ale kwestie wspomniane przez nas wcześniej.

Biorąc pod uwagę ofertę sklepową, wymienić należy trzy główne rodzaje regałów, które znajdują zastosowanie w magazynach. Będą to konstrukcje skręcane, wciskane oraz modułowe. W ostatnim przypadku możemy liczyć na sporą swobodę dostosowywania poszczególnych elementów, co może okazać się istotne zwłaszcza wówczas, gdy w magazynie mają znaleźć się towary o różnej specyfice.

Dobry regał magazynowy, czyli jaki?

 

Poszczególne typy mebli różnią się między sobą przede wszystkim sposobem wykonania i kształtem. Pod uwagę trzeba wziąć jednak także materiały, z których powstały. Zarówno stelaż pod regał, jak i dostępne półki muszą być w pełni odporne na uszkodzenia. W przeciwnym wypadku szybko okażą się niepotrzebne. Mogą również stanowić spore zagrożenie – zarówno dla przechowywanych towarów, jak i pracowników magazynu.

Ze względu na omawiane parametry sporą popularnością cieszą się zwłaszcza regały wykonane ze stali. Materiał ten zapewnia wysoką wytrzymałość mechaniczną, a także sporą żywotność gotowych konstrukcji. Nie ma tu mowy o przedwczesnych uszkodzeniach czy też innego rodzaju problemach, które mogłyby negatywnie wpłynąć na pracę magazynu.

Gdzie szukać takich regałów? Znaleźć można je między innymi w sklepie Wist, prowadzonym przez producenta między innymi mebli magazynowych. Analiza renomy firmy odpowiedzialnej za przygotowanie omawianych konstrukcji także może mieć spore znaczenie. Zwłaszcza gdy wybór na rynku jest bardzo szeroki i pojawi się konieczność porównywania ze sobą poszczególnych ofert. Opinie innych klientów bardzo często zawierają przydatne informacje, obok których trudno przejść obojętnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *