Masz wrażliwe oczy i cerę? Skorzystaj z naszych wskazówek!

Od łzawiących oczu po nagłe wypryski, źle dopasowane kosmetyki mogą powodować wiele problemów  – zwłaszcza w przypadku wrażliwej skóry. Aby uniknąć zrujnowania makijażu i, co najważniejsze, uszkodzenia skóry, poprosiliśmy dermatologa i wizażystę o udzielenie najlepszych porad.

O czym pamiętać dobierając kosmetyki dla wrażliwych oczu?

Zanim jeszcze przystąpisz do nakładania makijażu, bez względu na to, czy chodzi o serum do rzęs dla wrażliwych oczu, czy inny kosmetyk  – to już przy zakupie produktów należy pamiętać o kilku kwestiach. Twoja skóra jest uważana za wrażliwą, jeśli pojawia się stan zapalny i zaczyna szczypać, gdy formuła zawiera zapach, drażniące składniki (takie jak alkohol lub ostre środki złuszczające) lub jeśli masz istniejący problem skórny, taki jak np.:

  • egzema
  • trądzik różowaty.

Jeśli masz skórę tłustą lub trądzikową, staraj się unikać ciężkich, długotrwałych podkładów, ponieważ mają one tendencję do blokowania porów. Najlepiej wybierać formuły, które są stosunkowo lekkie. Podobnie wybierana powinna być odżywka do rzęs dla wrażliwych oczu i inne kosmetyki. Pamiętaj, że mimo tego, że chcesz zatuszować wszelkie niedoskonałości, musisz pozwolić skórze oddychać i nie pogarszać jej stanu jeszcze bardziej.

Wybierasz kosmetyki? Patrz na składniki!

Jeśli masz suchą lub podrażnioną skórę, unikaj produktów zawierających alkohole na liście głównych składników. Alkohole w makijażu mogą powodować podrażnienia, wysuszanie, a w niektórych przypadkach zwiększoną produkcję sebum. Alkoholami, których należy unikać w produktach do pielęgnacji skóry, są etanol lub alkohol etylowy, alkohol denaturowany, metanol, alkohol izopropylowy, alkohol SD i alkohol benzylowy oraz wszelkie podobne.

A może wybierasz się w podróż? Być może Revitalash zestaw podróżny będzie wszystkim, czego potrzebujesz – aby wyglądać pięknie i zadbać o swoją cerę w bezpieczny sposób. Skóra wrażliwa często źle reaguje na perfumy lub perfumowane produkty do makijażu. Alergie na perfumy są powszechne u osób o wrażliwej skórze i mogą powodować zaczerwienienie, podrażnienie i wysypkę. Decydując się na zestaw od Revitalash nie musisz się o to martwić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *