Pierwszoklasista w szkole – nowe obowiązki dziecka

Szkoła to nowy etap w życiu dziecka. Tam nie tylko zyskuje nowych kolegów, ale też nowe obowiązki, które będą wypełniać jego każdy dzień.

Chociaż dzisiaj kadra pedagogiczna stara się nie zniechęcać dzieci a wiedzę przekazywać im najczęściej w formie zabawy czy zajęć praktycznych to kształcenie dziecka nie obejdzie się bez sztywnych reguł, jakie każdy pierwszoklasista przestrzegać musi.

Już samym obowiązkiem jest uczęszczanie do szkoły i na lekcje oraz aktywne branie w nich udziału. Inaczej niż w przedszkolu tutaj trzeba będzie nadrabiać zaległości w razie choroby i uważnie koncentrować się na każdej lekcji. Co więcej, należy słuchać poleceń nauczyciela i skrzętnie wszystkie wykonywać a po powrocie do domu odrabiać polecone lekcje.

Szkoła podstawowa to nie tylko spotkania z przyjaciółmi i zabawa na korytarzu podczas przerw. To duży krok w rozwoju samodzielności, odpowiedzialności za własne czyny, uczeniu się na błędach i samodyscypliny.

Pamiętajmy, że to my jako rodzice musimy zawsze wspierać dziecko w jego postępowaniu i motywować do dalszej nauki. To dzięki nam pójdzie śmiało przez życie wykorzystując wiedzę i umiejętności nabyte w placówce szkolnej, ale to właśnie w domu zdobywa podstawy dobrego życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *