Skrzywiona przegroda nosowa

Skrzywiona przegroda nosowa jest jedną z najczęściej występujących deformacji, z jaką ludzie zgłaszają się do lekarza specjalisty – najczęściej laryngologa. To właśnie on diagnozuje stopień skrzywienia i decyduje o możliwości przeprowadzenia operacji jej prostowania.

Okazuje się, że nie każda przegroda nosowa wymaga zabiegu chirurgicznego. Często skrzywienie jest tak niewielkie, że w niczym nie przeszkadza osobie, która taką posiada. Nierzadko jednak skrzywiona przegroda nosowa jest przyczyną częstych infekcji – pojawiają się zapalenia zatok, krtani, ucha środkowego a nawet zmienia się głos.

Jak przyznają specjaliści z Krajmed, kliniki, do której zgłaszają się pacjenci ze skrzywioną przegrodą, a zostaje najczęściej uszkodzona w wyniku urazu, nie co rzadziej deformacja powstaje samoistnie, na przykład w wieku dojrzewania czy wzmożonego wzrostu kości. Co ciekawe, przegroda nosowa może ulec deformacji jeszcze w życiu płodowym bądź w czasie porodu u noworodka i tak naprawdę to właśnie najczęściej występująca przyczyna powstawania tej wady.

Skrzywiona przegroda nosowa nie tylko utrudnia oddychanie przez nos, ale może być również przyczyną częstych krwotoków z nosa a katar występuje wtedy praktycznie cały czas. Najczęściej wykonywanym zabiegiem, który likwiduje ten uraz jest korekta nosa Warszawa i chociaż wiele osób myli go ją z operacją plastyczną to warto zauważyć, że wskazania do tego rodzaju operacji są przede wszystkim zdrowotne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *