Żylaki – skuteczne metody leczenia

Warto zacząć od tego, że należy zapobiegać powstawaniu żylaków już od najmłodszych lat bowiem to właśnie styl naszego życia i złe nawyki wpływają niekorzystnie na stan naszych nóg. Siedząca praca bądź ta wykonywana tylko w pozycji stojącej, noszenie szpilek czy zbyt obcisłych ubrań wpływa źle na na nasze kończyny.

Wylicza się, iż na żylaki cierpią najczęściej kobiety – właśnie w wyniku wyżej wymienionych czynników. Niestety, „niebieskie linie” na nogach wyglądają nie tylko bardzo nieestetycznie, ale są również powodem występowania groźnych chorób, takich jak zator żylny, który może doprowadzić nawet do śmierci. Właśnie dlatego już po pojawieniu się pierwszych żylaków czy chociażby pękających naczynek warto wybrać się do lekarza. Odpowiednim będzie początkowo dermatolog, na przykład pracujący w specjalistycznym gabinecie.

Po dokładnym wywiadzie z pacjentem, obserwacji zmian żylnych i wykonaniu podstawowych badań podejmowana jest decyzja dotycząca metody leczenia żylaków. Na szczęście dzisiaj skuteczne metody leczenia żylaków opierają się na technikach nieinwazyjnych – to zazwyczaj leczenie żylaków laserem, które jest nie tylko mniej bolesne, ale również bardziej dogodne dla pacjenta biorąc pod uwagę jego powrót do dawnej aktywności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *