Możliwości nowoczesnej dermatologii – 4 popularne zabiegi z laserem w roli głównej

Na początku informacja, która może Cię bardzo zaskoczyć: pierwsze lasery stosowane pojawiły się ponad 40 lat temu (!). Były powszechnie stosowane w leczeniu łagodnych znamion naczyniowych, takich jak np. naczyniaki. Jednak to w ciągu ostatnich 20 lat postęp w technologii tak zrewolucjonizował zastosowanie lasera – tak, że dzisiaj możemy spotkać to rozwiązanie w leczeniu wielu schorzeń skóry i wad wrodzonych.

Zastosowanie technologii laserowej dzisiaj – jakie możliwości?

Dostępnych jest całe spektrum technologii laserowych i świetlnych służących również do odmładzania skóry. W tym artykule spojrzymy na laser poprzez pryzmat kilku najpopularniejszych zabiegów, które każdego dnia są skutecznie i bezpiecznie realizowane w klinikach dermatologicznych na całym świecie.

#1 Laserowa korekcja blizn potrądzikowych

Jednym z najczęściej realizowanych zabiegów z udziałem lasera są to polegające na korekcji, a nawet usuwaniu blizn potrądzikowych. Często w tym kontekście laser może wydawać się magiczną różdżką, która może sprawić, że każda blizna zniknie. Trzeba jednak pamiętać, że laserowa korekcja blizn potrądzikowych poznań choć ma wielkie możliwości  – nie jest remedium na wszystko.

Aby uzyskać najbardziej imponujące rezultaty i uniknąć poważnych skutków ubocznych, ważne jest, aby przed poddaniem się laserowemu leczeniu blizn rozeznać się w temacie, a nade wszystko oddać to zadanie w ręce profesjonalistów. Nie liczy się bowiem tylko samo narzędzie, ale nade wszystko kto się nim posługuje.

#2 Laserowe usuwanie przebarwień

Niemniej popularny jest zabieg nr 2 na naszej liście tj. laserowe usuwanie przebarwień Poznań. Mówiąc inaczej – jest to niechirurgiczny zabieg wykonywany w gabinecie, który podgrzewa powierzchniowe i/lub dolne warstwy skóry, powodując kontrolowane mikrouszkodzenia i wyzwalając reakcję gojenia organizmu. Efekt? Mówi sam za siebie! W wyniku serii zabiegów  koloryt, jak i tekstura skóry mogą ulec znacznej poprawie.

#3 Laserowe usuwanie tatuażu

To prawda – tatuaże są popularną formą wyrażania siebie, ale prawdą jest również fakt, że to, co chcemy wyrazić, może zmieniać się wraz z wiekiem. Na szczęście laserowe usuwanie tatuażu Poznań jest skutecznym rozwiązaniem. Wykorzystuje energię lasera do rozbicia pigmentów tatuażu osadzonych w skórze. Laser o dużej intensywności emituje impulsy światła, które są pochłaniane przez tusz do tatuażu, powodując fragmentację pigmentu na mniejsze cząsteczki.

#4 laserowe zamykanie naczyń

Na koniec jeszcze warto wspomnieć o zabiegu, jakim jest laserowe zamykanie naczyń Poznań. W tej procedurze fragment ciała jest naświetlany promieniem lasera, co ma na celu pogrzanie krew w naczynku. Naczynko w efekcie tego obkurcza się i szczęśliwie – zwykle zamyka na stałe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *